Jak zostać operatorem żurawia?
Jeśli szukasz ciekawej, odpowiedzialnej, a jednocześnie dobrze płatnej pracy, przeczytaj artykuł. Dzisiaj podpowiadamy jak zostać operatorem żurawia i dzięki temu znaleźć atrakcyjne zatrudnienie. Wyjaśnimy także, jak przebiegają i co dają kursy na operatora żurawia oraz jakie firmy zajmują się szkoleniami zawodowymi.
Szkolenia zawodowe szansą na dobre zatrudnienie
Chcesz podnosić swoje kompetencje zawodowe i inwestować w rozwój osobisty? Poszukaj kursu zawodowego, który umożliwi znalezienie interesującej i dobrze płatnej pracy. Ciekawymi propozycjami jest praca operatora żurawi samojezdnych lub żurawi okrętowych. Wymaga ona jednak odpowiednich umiejętności oraz dużej odpowiedzialności. Dlatego wykonywanie tych zawodów możliwe jest jedynie po odbyciu specjalistycznych kursów zawodowych i zdaniu egzaminu komisyjnego. Prowadzeniem kursów zawodowych zajmują się jednostki organizacyjne upoważnione do prowadzenia działalności szkoleniowej. Jedną z nich jest działający w regionie zachodniopomorskim Ośrodek Kształcenia Technicznego Gorand ze Szczecina, który oferuje także kursy HDS, kursy na wózki widłowe oraz kursy na podnośniki.
Kurs na operatora żurawi samojezdnych
Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne. Kończy się państwowym egzaminem przeprowadzanym przez komisję Urzędu Dozoru Technicznego i Transportowego Dozoru Technicznego. Odbycie kursu operatora żurawi samojezdnych umożliwia obsługę żurawi zainstalowanych na podwoziach kołowych lub gąsienicowych. Pozwala na znalezienie atrakcyjnej pracy nie tylko w budownictwie, ale także w różnych działach gospodarki przy pracach transportowych i przeładunkowych w portach, na składowiskach, w bazach transportowych i w wielu innych miejscach.
Kurs operatora żurawi okrętowych
Do wykonywania zawodu operatora żurawi okrętowych konieczne jest odbycie specjalistycznego kursu morskiego z obsługi urządzeń dźwigowych. Zakres kursu na operatora żurawi okrętowych obejmuje rozbudowaną cześć teoretyczną oraz praktyczną. Dzięki temu absolwenci kursu, którzy zdobyli odpowiednie kwalifikacje poświadczone egzaminem, mogą rozpocząć pracę na stanowisku operatora dźwigów morskich w portach lub na statkach. Warunkiem przystąpienia do kursu jest ukończenie 18 lat, wykształcenie minimum podstawowe i brak przeciwwskazań poświadczony przez lekarza medycyny pracy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana