Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego?
Rosja mimo szokującej polityki zagranicznej i tragicznych decyzji polityków jest pięknym krajem o bujnej historii i kulturze. Istnieje wiele powodów, dla których warto uczyć się języka rosyjskiego. Najważniejszy z nich to wzrastające znaczenie socjoekonomiczne państwa oraz powszechność języka. Dlaczego jeszcze warto uczyć się języka rosyjskiego?
Znajomość języka rosyjskiego to perspektywy zawodowe
Choć język angielski uważa się za podstawę, jaką powinien opanować każdy z nas, rosyjski nie pozostaje daleko w tyle. Połączenie tych dwóch języków w pracy zawodowej daje zupełnie inne, szersze możliwości. Znajomość dwóch języków – przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym (B1/B2) wiąże się statystycznie z wyższym wynagrodzeniem. Mając na uwadze perspektywy zawodowe, warto korzystać z różnych kursów biznesowych, weekendowych, intensywnych kursów wakacyjnych. Centrum Nauczania Języka Rosyjskiego w Warszawie to renomowana szkoła językowa, w której można nauczyć się języka rosyjskiego od zera do mistrzostwa.
W Polsce znajduje się wiele firm, które współpracują z Rosją, Białorusią, Ukrainą, Gruzją czy Kazachstanem – znajomość jednego z języków, jakie urzędują w tych krajach (szczególnie rosyjskiego), powoduje, że masz większe szanse na lepszą pracę, większe zarobki. Przedsiębiorstwa, które są związane biznesowo z rynkami wschodnimi, najczęściej zajmują się transportem, handlem zagranicznym, finansami.
Język rosyjski – prosty do nauczenia?
Język rosyjski jest stosunkowo podobny do polskiego. Nic dziwnego – oba należą do rodziny języków słowiańskich. Popularność języka rosyjskiego wiąże się zatem z tym, że jest relatywnie łatwy do nauczenia. Zanim jednak opanujesz go na poziomie, który będzie Cię satysfakcjonował, w ważnych sprawach możesz korzystać z pomocy tłumacza polsko-rosyjskiego, który rozwieje wszelkie wątpliwości językowe.
Bogata kultura Rosji
Nie zapominajmy o bogatej kulturze Rosji. W tym kraju znajduje się aż 29 miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO – np. najgłębsze i najstarsze jezioro na świecie, Bajkał. Wiele Polaków jest zafascynowanych rosyjską literaturą (nie bez powodu klasyków XIX i XX wieku nazywa się jednymi z najgenialniejszych pisarzy na świecie), teatrem (w szczególności balet) czy muzyką.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana